Sprawdzamy konto walutowe Alior Banku

Alior Bank wkroczył na rynek polski i cieszy się uznaniem wśród klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Łącząc zasady bankowości tradycyjnej i innowacyjne rozwiązania wzmacnia swoją pozycję na rynku i wyznacza wiodące trendy. Do głównych zalet Alior Banku należy niewątpliwie wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, rozbudowa sieci placówek, indywidualne podejście do każdego klienta, nowoczesna bańkowość online.
W ofercie Alior Banku klienci znajdą także konto walutowe, dzięki któremu mają możliwość nie tylko wygodnego podróżowania, zakupów w sieci, także na platformach zagranicznych ale i spłaty zobowiązań kredytowych w walucie obcej. Jak założyć konto walutowe?

W Alior Banku jest to dość proste. Wystarczy online złożyć wniosek o otwarcie konta walutowego, potwierdzić swoja tożsamość poprzez wykonanie przelewu na wskazany rachunek. Oczywiście dyspozycje można złożyć osobiście, w dowolnej placówce Alior Banku. Konto walutowe prowadzone jest bezpłatnie. Klienci maja możliwość wyboru waluty spośród dostępnych czterech : euro, dolarów amerykańskich, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. W ramach konta walutowego możliwe jest korzystanie z bankomatów na całym świecie, z tym, że wypłaty odbywają się w dolarach, euro i funtach, a koszt, poza bankomatami Alior Banku, sieci Euronet i PlanetCash to jedyne 5 zł (w tych trzech nie pobierane są opłaty za wypłaty).

Do rachunku walutowego bank oferuje kartę debetową, także z funkcją zbliżeniową. Zalet tych kart debetowych jest także co najmniej kilka – bank oferuje możliwość wydania aż 10 kart do konta, także dla osób trzecich i indywidualnie ustalane limity. Warto poczekać na wypukłą kartę MasterCard PayPass przeznaczoną dla płatności prze Internet. Wszystkie te karty rozliczane są w walucie, w jakiej prowadzony jest rachunek klienta. Nie ma więc konieczności przewalutowania i pokrycia dodatkowych kosztów z tym związanych.

Przelewy z rachunku w ramach bankowości internetowej do krajów Unii Europejskiej oraz takich państwa jak Islandia, Lichtenstein, Szwajcaria i Norwegia i wskazanych terytoriów zależnych państw UE, to cena jedynie 5 zł. Przelew zlecony w bankowości telefonicznej lub internetowej kosztuje 30 zł, a najdroższy jest przelew zlecony w placówce Alior Banku – to 50 zł.

Produktem towarzyszącym zasługującym na uwagę jest Autodealing. Pozwala on zawierać transakcje w każdym miejscu, w dowolnym czasie a kurs wymiany walut ustalany jest w odniesieniu do obowiązujących stawek na rynku międzybankowym. Bank zapewnia natychmiastowe rozliczenie, wszystkie pary walutowe a także atrakcyjne pakiety lokowania środków, na dowolna liczbę dni, z atrakcyjnym, niezmiennym w trakcie trwania lokaty oprocentowaniem. Usługa jest płatna – stawka to 7 zł miesięcznie.

Leave a Reply