Polacy chętniej przenoszą konta za pomocą Ogniva

Od początku roku 2017 aż 9 860 osób przeniosło swój rachunek do innego banku za pomocą systemu Ognivo. Jest to program prowadzony przez KIR, który umożliwia przenoszenie rachunków osobistych pomiędzy instytucjami bankowymi. To bardzo duże ułatwienie, w tym wypadku wystarczy wypełnić wniosek, potrzebne jest też upoważnienie dla nowego banku dotyczące przeniesienia usług. Nasze dotychczasowe konto zostaje zamknięte, a saldo rachunku, ustawione zlecenia stałe oraz polecania zapłaty zostają przeniesione na nowe konto. Cały proces trwa zaledwie kilka dni, wszystkich formalności dopełnia bank. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień mają dużo obowiązków zawodowych i najzwyczajniej nie mają czasu, aby zająć się tego typu sprawami. System Ogniwo daje duże możliwości, dzięki niemu przenoszenie konta bankowego jest bardzo proste i co najważniejsze nie wymaga dopełniania szeregu formalności.

Obecnie mamy do wyboru bardzo dużo kont bankowych, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Mimo, to wiele osób nie było zainteresowanych przeniesieniem konta do banku oferującego lepsze warunki, właśnie ze względu na konieczność dopełnienia mnóstwa formalności. Teraz gdy zmiana rachunku stała się szybka i banalnie prosta, częściej decydujemy się na zmiany.

System Ognivo zupełnie zmienił podejście klientów do rachunków osobistych, o czym świadczy ilość wniosków, jakie wpłynęły w przeciągu bieżącego roku. Tylko w pierwszym kwartale za pośrednictwem Ogniva rachunek przeniosło 9 860 osób, to 68% więcej niż w roku 2016 i tendencja jest wzrostowa. Taki system jest bardzo pomocy, dzięki niemu można przenieść konto osobiste bez najmniejszego wysiłku; to duże ułatwienie dla osób, które unikają biurokracji, jak ognia. Pamiętajmy, że na obecnym rynku finansowym większość kont osobistych jest darmowych, jeśli nasz bank pobiera od nas opłaty za kartę czy prowadzenie rachunku, warto pomyśleć o przeniesieniu konta, które pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze.

Leave a Reply