Kredyt walutowy – gdzie wymienić pieniądze najkorzystniej?

Kredyt w obcej walucie zaciągany był przez nas jeszcze kilka lat temu znacznie częściej, niż w złotówkach. Niestety osoby zadłużone we frankach odczuły na własnej skórze ryzyko takich decyzji. Koszty takich kredytów można jednak, mimo niekorzystnych warunków na rynku walutowym, obniżyć. Warto korzystać z internetowych kantorów, w których zdecydowanie mniej przyjdzie nam zapłacić, niż przy bankowych przeliczeniach i spreadach.

Na rynku dostępnych jest sporo kantorów online. Decydując się na dłuższą wymianę warto wybrać ten z dobrą historią i ten, w którym udaje się negocjować ceny walut. Dzięki ustawie antyspreadowej klienci posiadający zobowiązania w walucie obcej mogą, z pominięciem banku, samodzielnie kupować walutę i dokonywać spłaty rat. Od sierpnia 2011 roku klienci mogą na konta walutowe wpłacić zakupione euro, franki czy dolary. Kantory są o tyle lepsze, że spread bankowy bywa ustalany na wysokim poziomie. Tam jest on niższy. Przy kredycie hipotecznym nawet zakup waluty o kilka groszy tańszej w efekcie perspektywie lat pozwala całkiem sporo zaoszczędzić. Kursy poszukiwanego franka szwajcarskiego w kantorach internetowych nie za bardzo się różnią. W tych najpopularniejszych, tj. internetowykantor.pl, cinkciarz.pl czy walutomat.pl to kilkadziesiątych groszy. Wybierając najtańszy kantor z tych najlepszych nie tylko oszczędzimy pieniądze na miesięcznej racie we frankach, czy innej walucie ale tez oszczędzimy czas – transakcje w e-kantorach przebiegają szybko i bez większych zakłóceń, są bezpieczne. Zatem nie warto przepłacać i dawać zarabiać bankom, bo o każdej porze w dowolnym miejscu możemy złożyć zlecenie i czekać na wymianę. Pieniądze trafiają zwykle na rachunki w tym samym dniu, najpóźniej dnia następnego po pierwszym księgowaniu.

Często w kantorach internetowych dla stałych klientów przygotowywane są akcje promocyjne czy bonusy, które bywają miłym dodatkiem. Popularność takich form wymiany walut staje się atrakcyjna nie tylko dla osób posiadających kredyty walutowe. Coraz częściej wymieniamy tam pieniądze na wakacje, w ramach kontaktów biznesowych, czy realizacji zleceń zagranicznych.

Leave a Reply